Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. informace pro rodiče

26. 9. 2011

Tento týden se všechny děti moc snažily. Čteme už první jednoduché věty. Někteří krásně rychle čtou jednotlivá písmenka, ale přečíst pak najednou celé slovo jde obtížněji. Nezoufejte, prosím, a děti chvalte. Časem se spojení do slov bude stále lepšit a zrychlovat. Stále ale denně čtení cvičte. Hlavně ale dohlédněte na to, aby děti opravdu četly a nehádaly.

Při procvičování čtení doma postupujte stále stejným způsobem. Při čtení každého textu je potřeba, aby si dítě samo ukazovalo prstem, kde čte. V této fázi nácviku čtení je opravdu nutné denní provičování. Proto se nedivte, že děti budou mít často i dva krátké domácí úkoly (čtení a jiné procvičování).

Prosím, podepisujte zprávy v sešitě "Informace pro rodiče", notýsky s hodnocením a domácí úkoly. Děkuji.

Naše škola vyhlásila soutěž ve sběru kaštanů a žaludů. Děti je mohou nosit v taškách do třídy, zvlášť kaštany a zvlášť žaludy, zvážené a podepsané jménem dítěte.

UPOZORNĚNÏ: Ve škole na prvním stupni se vyskytly vši. Prosíme, každý den dětem kontrolujte vlasy. Pokud objevíte vši nebo hnidy, dítě nechte doma, do školního kolektivu nesmí. Různé přípravky proti vším koupíte v lékárně.

S pozdravem

                                   Petra Holubová